96/9/13
تعداد نظرات:0
12:01
شماره مطلب:139691330921
-A A +A

حلقه رهبران کوچک در واحد مقاومت فاطمیه دالاهو تشکیل شد

بیست:حلقه رهبران کوچک در واحد مقاومت فاطمیه دالاهو تشکیل شد.

نشست حلقه رهبران کوچک شهیده نسرین افضل با حضور سرگروه حلقه، در واحد مقاومت فاطمیه برگزار گردید.


جلال زاده در این نشست گفت: اهمیت نماز به قدری مهم است که قرآن بعد از ایمان آن را متذکر شده است " یقیمون الصلوه " از این جا به اهمیت نماز پی می بریم زیرا یکی از پایه های دین شمرده شده است ودر راس همه عبادتها نماز است، اسلام بدون نمازهرگز معنایی ندارد.
وی افزود: نماز خود سازی است، قرآن عجیب سخن می‌گوید: " ای اهل ایمان! از نماز استمداد کنید، اگر شما میخواهید در اجتماع یک مسلمان واقعی باشید و می‌خواهید یک مجاهد نیرومند باشید .
سرگروه حلقه صالحین با بیان اینکه نماز افکار نگرش و رفتارهای مذهبی کودکان و نوجوانان را تحت تاثیرقرار می دهد افزود:  نماز در ایجاد و حفظ شخصیت سالم مذهبی افراد جامعه نقش دارد و دارای اثرات مثبت اجتماعی است .
وی همچنین گفت: نماز تسبیح اکبر و کامل ترین پاسخ به عالی ترین نیاز انسان است، نیاز به شکفتن همه قابلیت های وجود، نیاز به هم نوایی با راز و رمز آفرینش و نیاز به تقرب و توحید، این نیاز فطری ترین نیاز انسان و هموارکننده راه فلاح و کمال وجود است.
جلال زاده تصریح کرد: انسان فطرتا نیایش و نماز را دوست دارد و به مقتضای آن که بافطرت الهی آفریده شده و با سرشت خدایی عجین شده دارای فطرتی کمال جو و خدا خواه است و نماز متعالی ترین شکل نیایش و کامل ترین شیوه بیان نیاز به درگاه ایزد بی نیاز است.
وی ادامه داد: پیامبران الهی که پیام آور توحید و یکتاپرستی هستند همگی یک صدا جهانیان را به ستایش پروردگار و انجام فریضه الهی دعوت می کنند که در این میان یکی از فرائض دینی که همه ادیان به آن توجه داشتند فریضه واجب نماز است.


در پایان این نشست هر یک از اعضای حلقه مطالبی را درباره نماز عنوان کردند.
 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.